Muhtarımız

Muhtarımız

Süleyman Kalyoncuoğlu

1950 yılında Trabzon’un Çaykara ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Çaykara’da, lise öğrenimimi İstanbul Deniz Astsubay Okulunda, mesleki öğrenimimi de Ankara’da tamamlayarak 1970 yılında orduya katıldım. 1980 yılında Silahlı Kuvvetler Lisan okulunda 1 yıl lisan eğitimi gördüm. 1983-1986 yılları arasında Libya-Tripoli Büyükelçiliği’nde Askeri İdari Ataşe olarak görev yaptım. 1986 yılında Libya-Trablus Üniversitesi Yabancı Diller Enstitüsünden mezun oldum. Türk Silahlı Kuvvetlerin de 34 yıllık çalışma hayatımın 31 yılını Ankara’da geçirdim. Mesleğe yönelik lisan öğretmenliği görevinde bulundum.

İş hayatımın akışı içerisinde sosyal içerikli görevler üstlendim. Spor Kulübü yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulundum. 10 yıl Konut Kent, 220 konutlu OYAK-I Sitesinin Denetleme Kurulu Başkanlığını yaptım. Oturmuş olduğum apartmanın yöneticiliğini ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Yüksek Denetleme Kurulu Başkanlığı sürdürmekteyim.

33 yıldır Yukarı Bahçelievler 7. Caddede kendi konutumda ikamet etmekteyim.

Büyük onurla görev yaptığım ve kalben bağlandığım Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, Şubat 2004 tarihinde mahalleme muhtar olmak için emekli oldum. 2004 yerel seçiminde sizlerin oylarıyla Yukarı Bahçelievler Muhtarı seçildim. 2009 ve 2014 Mahalli İdareler Seçiminde Mahalle sakinlerimizin % 95 oyunu alarak yine Muhtar seçildim.

Evliyim, üniversite mezunu iki çocuk babası ve iki torun sahibiyim.