Hakkımızda

Hakkımızda

2014-2019 yılları arasında Muhtarlığımızın Mahallemize kazandırdıkları

1- Çankaya Belediyesi tarafından tüm Sokaklarımızın kaldırımları yenilendi…

2- Mahallemizin ilaçlanması, Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi tarafından her yaz düzenli olarak yapılmıştır. Mahalle sakinlerimizin sağlığına verdiğimiz önem nedeniyle, Belediye arabalarında bizzat bulunarak gece saatlerinde cadde ve sokaklarımızın ilaçlanmasına nezaret edilmiştir.

3- Caddelerimizdeki mazgallar ve rögarlar yenileriyle değiştirilmiştir.

4- Her yıl, bir plan dahilinde caddelerimizde ve sokaklarımızda ağaç budaması yapılmıştır.
5- Yaz aylarında haftada iki kez Aşkabat Caddesi (7. Cadde), sabunlu suyla Çankaya Belediyesi’ne yıkattırılmıştır.

6- Dini Bayramlardan önce Çankaya Belediyesi Camilerimizin temizliğini yapmaktadır.

7- Mahallemizde bulunan caddelerimizin, asfaltı bozuk olanlarının tamirleri Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği tarafından yapılmıştır.

8- Mahallemizde bulunan sokaklarımızın asfaltı, 2016 yılında Çankaya Belediyesi tarafından yapılmıştır.

9- Muhtarlığımızın, uzun zamandan beri Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak çalıştığı bir konu olan Bahçelievler’de otopark sorununu çözme projesi halen devam etmektedir.
10- Yukarı Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan elektrik trafoları yenilenerek değiştirilmiştir. Mahallemizdeki programsız elektrik kesintileri asgari duruma düşürülmüştür.
11- Enerji-Sa tarafından mahallemizde bulunan cadde ve sokaklarımızda ki elektrik direkleri ve aydınlatmalar yenilenmiştir.

12- Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Bahçelievler-Ulus Otobüs hattı çalışmaları devam etmektedir.

13- Ankara Büyükşehir Belediyesi Numerataj Şube Müdürlüğü tarafından Yukarı Bahçelievler Mahallesinde bulunan Sokak İşaretleri ve Numaraları yenilenmiştir.

14- Muhtarlığımızın, uzun zamandan beri Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak çalıştığı bir konu olan Bahçelievler’de otopark sorununu çözme projesi halen devam etmektedir.
15- Çankaya Belediyesi tarafından Deneme Lisesi ve Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulunun her türlü tadilat ve tamiratı yapılmıştır.

16- Büyükşehir Belediyesi tarafından Adnan Ötüken Parkı, Çankaya Belediyesi tarafından Anıtpark, Eser 1-2 Park, Bahçelievler 2 Parkı yenilendi.

17- Uzun uğraşlardan sonra Kızılay – Bahçelievler dolmuş hattı 12 araçla sakinlerimize hizmet vermeye başlamış ve şimdi 20 araç ile hizmetine devam etmektedir.

18- Büyükşehir Belediyesi tarafından Mahallemizde bulunan otobüs durakları 2014 yılında Kapalı duraklarla değiştirildi.

 

2009-2014 yılları arasında Muhtarlığımızın Mahallemize kazandırdıkları

1- Yukarı Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan elektrik trafoları yenilenerek değiştirilmiştir. Mahallemizdeki programsız elektrik kesintileri asgari duruma düşürülmüştür.

2- Elektrik telleri bir plan dâhilinde yer altına alınmış ve eski beton direklerin yerine daha estetik olan ve daha az yer kaplayan yeni elektrik direkleri monte edilmiştir.

3- Caddelerimizdeki mazgallar ve rögarlar yenileriyle değiştirilmiştir.

4- Her yıl, bir plan dahilinde caddelerimizde ve sokaklarımızda ağaç budaması yapılmıştır. Ayrıca, ağaçların bakımı için dip budama yapılmasına ağırlık verilmektedir.

5- Mahallemizin ilaçlanması, Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi tarafından her yaz düzenli olarak yapılmıştır. Mahalle sakinlerimizin sağlığına verdiğimiz önem nedeniyle, Belediye arabalarında bizzat bulunarak gece saatlerinde cadde ve sokaklarımızın ilaçlanmasına nezaret edilmiştir.

6- Caddelerimizde ve sokaklarımızda arıza ya da başka bir nedenle bozulan, kırılan kaldırımların tamirleri ve bakımları, sorumlu oldukları alanlara göre her iki Belediyemize de yaptırılmıştır.

7- Yaz aylarında haftada bir kez Aşkabat Caddesi (7. Cadde), sabunlu suyla Çankaya Belediyesi’ne yıkattırılmıştır.

8- Taşkent Caddesi (1. Cadde) üzerinde bulunan rögarların kapasitesi yeterli olmadığından sık sık su taşmaları meydana gelmekteydi. Kapasite artırımına ve rögar ilavesine gidilerek su taşmaları önlenmiştir.

9- Dini Bayramlardan önce Camilerimizin temizliği Belediyelerimize yaptırılmaktadır.

10- Mahallemizde bulunan caddelerimizin asfaltı, 2013 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır.

11- Mahallemizde bulunan sokaklarımızın, asfaltı bozuk olanlarının tamirleri Çankaya Belediyesi tarafından yapılmıştır.

12- 465 (Bahçelievler – Subayevleri) no’lu ve 167 (Bahçelievler – Çankaya) no’lu otobüs hattı seferlerinin tekrar faaliyete geçmesi için uzun süredir çalışmalarımız ve gayretlerimiz devam etmektedir.

13- Yedi yıl gibi uzun bir süre uğraş verdikten sonra nihayetinde 18 Mart 2013 günü Kızılay – Bahçelievler dolmuş hattı 12 araçla sakinlerimize hizmet vermeye başlamıştır ve devam etmektedir.

14- Muhtarlığımızın, uzun zamandan beri Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak çalıştığı bir konu olan Bahçelievler’de otopark sorununu çözme projesi halen devam etmektedir.

 

2004-2009 yılları arasında Muhtarlığımızın Mahallemize kazandırdıkları

1- Mahallemiz sakinleri 2008 yılında Anıt Park içinde açılan Sağlık Ocağına kavuştu.

2- Her yıl ilkbaharda düzenli olarak mahallemizde bulunan lagarların ve mazgalların temizliğinin yapılması.

3- Her yıl yaz aylarında araçlarla ve yaya olarak mahallemizde ilaçlama yapılması.

4- Mahallemizin cadde ve sokaklarındaki ağaçların bir plan dahilinde budanması.

5- Mahallemizde Taşkent (1.) Caddesindeki Deneme Lisesi yanına ve Aşkabat (7.) Caddesindeki Benzin İstasyonunun karşısında Halk Ekmek Büfesinin hizmet vermeye başlaması.
6- Taşkent (1.) Caddesi, Aşkabat (7.) Caddesi ve Akdeniz Caddesi üzerine kapalı otobüs duraklarının konulması.

7- Düzenli olarak mahallemizin cadde ve sokaklarındaki kırık ve bozuk kaldırımların tamir ettirilmesi.

8- Elektrik Trafolarının bakım ve onarımlarının düzenli olarak yapılması.

9- Eser Sitesi içindeki bahçeye 15 adet oturma bankının konulması.

10- Mahallemizdeki parklarda bulunan çocuk oyuncaklarının ve oturma banklarının yenilenerek parkların çevre düzenlemesinin yapılması.

11- Aşkabat (7.) Caddesinin yaz aylarında haftada bir gün sabunlu su ile yıkanması.

12- Mahallemiz sakinlerine sağlık taraması yapılması.

13- Talepte bulunan apartman sakinlerinin su depolarının ilaçlanması.

14- Kış aylarında kar küreme ve temizleme işlemlerinin sakinlerimizi mağduriyete uğratmadan kısa ve etkili şekilde yapılması.