Semt Halinin Bakımı

Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü’ne 25 Mayıs 2009 tarihinde bir kez daha Yukarı Bahçelievler 3.Cadde Üzerindeki Semt Hali Hakkında yazılı başvuruda bulunduk.

Yukarı Bahçelievler Mahallesi 3.Cadde üzerinde bulunan Hanımlar Lokali’nin alt kısmı Cuma günleri Pazar yeri olarak kullanılmaktadır. Pazar yeri olarak kullanılan binanın fiziki görünümü kötü bir durumdadır. İç ve dış kısmı boyasızdır. Binanın arka ve yan kısmı meçhul kişilerce küçük büyük tuvalet olarak kullanıldığından, pazar çöplerinin atıkları ile doldurulmasından dolayı müthiş bir koku mevcuttur. Hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Mahalle sakinlerimiz bu durumdan son derece rahatsızdır.

Konu ile ilgili olarak makamınıza vermiş olduğum dilekçelere müspet cevap verilmiş, ancak bu güne kadar her hangi bir iyileştirme yapılmamıştır.

Hanımlar lokali’nin çok mükemmel olduğunu, kayıt yaptıran sakinlerimizin çok mutlu olduklarını ve hizmetin çok güzel olduğunu muhtarlığımıza bildirmeleri bizleri de mutlu etmiştir.

Alt katların ve etrafının da bu güzide yer gibi olmasını. Hal binasının iç ve dış boyasının yapılmasını arka ve yan tarafın kapatılmasını mahalle sakinlerim talep etmektedir.